Proč se ceny stěhování mohou tak lišit

0 Comments


Že stěhování není nic snadného, ví asi každý z nás. Není tedy divu, že se mnohdy rozhodneme využít pomoci stěhovacích firem, zvláště pak v situaci, kdy nedisponujeme dostatečně velkým autem pro převoz nábytku.

Pochopitelně tím prvním, o co se budeme zajímat, jsou ceny stěhování u jednotlivých firem. Velmi brzy však zjistíme, že ty se mohou poměrně dost lišit. To se může zdát zvláštní, avšak existují pro to dobré důvody.

průběh stěhování

Tím prvním, který má na cenu vliv, je vzdálenost, na jakou se stěhujeme. Rozhodně vyžaduje mnohem méně času i pohonných hmot převézt věci o pár bloků dál, než když je odvážíme přes půl republiky. Přitom právě v tom druhém případě si spíš najmeme stěhovací firmu.

Svou roli hrají také věci, které budeme chtít převézt, především pak jejich rozměry, objem a váha. Také je zde to, zda některé z nich nepotřebují speciální přepravní podmínky. To vše má na konečnou cenu vliv, a je nutné s tím počítat.

připravené popsané krabice

S tím souvisí také to, kolik pracovníků bude ke stěhování vlastně potřeba. Je jasné, že čím méně jich bude, tím méně jim budeme muset zaplatit na mzdě – ovšem pouze do určitého bodu. Pokud by díky tomu nakládání a vykládání trvalo příliš dlouho, pak se naopak částka zvýší, neboť budou pracovat déle. I to je dobré předem s danou firmou prodiskutovat.

Svou roli může hrát i to, zda budeme chtít věci i vynést do domu, zvláště pokud budeme bydlet v některém z vyšších pater. I za to si firmy mnohdy účtují příplatek, většinou odvislý od toho, o které patro se jedná.

Je tedy vidět, že zde hraje roli poměrně dost faktorů. Je tedy pochopitelné, že vám firma nemůže dát cenovou nabídku, dokud nebude znát základní detaily. Avšak jakmile jim je předáte, měli byste dostat nezávaznou kalkulaci, která vám vše řekne. Podle ní se pak můžete rozhodnout, kterou z mnoha stěhovacích firem, které jsou dnes na trhu, si vyberete.