Zdravý pohyb pro miminka

0 Comments


Každý rodič chce mít zdravé dítě, které nebude mít žádné zdravotní potíže. Při vývoji v děloze můžete vývoj ovlivnit hodně, a proto je důležité být v těhotenství co nejvíce v klidu. Dítě je ovlivněno váš psychickou pohodou i pohybovou aktivitou. Pokud nejste zvyklá sportovat, určitě není vhodné s tím v těhotenství začínat. Doporučené je protahování, těhotenská jóga nebo třeba dlouhé procházky. Svůj fyzický stav vždycky konzultujte s lékařem, který vám poradí jaký pohyb je pro vás a vaše miminko vhodný.

děti ve vodě

Ideální je plavání
Plavání v těhotenství není pro miminko, pokud nejste na rizikovém těhotenství, nijak ohrožující. Je to pro tělo přirozený pohyb, který je dobré rozvíjet i u miminek. Jestli chcete podporovat správný vývoj svalů a zdravé držení těla, můžete se zapsat s miminkem do kurzů plavání. Jestli se rozhodnete chodit s miminkem plavat, je dobré jej vybavit do vody. Není vhodné s miminkem chodit na přírodní koupaliště, protože ve vodě mohou být mikroorganismy, které mohou dítěti způsobit zdravotní potíže. Nejrozšířenější jsou ekzémy nebo onemocnění očí.

matka plavání

K návštěvě bazénu bude vaše miminko potřebovat plavky. Pro tak malé děti klasické plavky neexistují, a za plavky se považují speciální svrchní kalhotky, které se navlékají na plenku. Dítěti je potřeba koupit i speciální plenky do vody, které nenasáknou vodou z okolí, a pojmou vše co je potřeba.

Kurzy plavání vám mohou dát hodně, je ale potřeba si být absolutně jistá a nebát se. Zpočátku to může vypadat i děsivě, ale je potřeba důvěřovat lektorce, která rozhodně ví co dělá. Kurzy plavání pro malé děti nemůže vést někdo bez vzdělání, takže se nemusíte bát že by se vašemu miminku cokoliv stalo. Plavání mu navíc může zachránit život, pokud by se někde začalo topit. I proto je dobré naučit děti plavat co nejdříve je to možné.