Jak ušetřit co nejvíce místa?

0 Comments


Domov je od toho, aby se v něm žilo a ne aby se člověk kolem sebe koukal každý den na prázdné místnosti a stěny. Je důležité si ho udělat tak, aby se nám v něm žilo dobře, ale zároveň v tom mít tak trochu systém, protože je velmi snadné mít domov přecpaný všemi možnými věcmi a trochu to přehnat. Z tohoto důvodu je vždy dobré počítat s tím, že si časem koupíte nějaké věci navíc a budete je muset někam dát. S tím vám může pomoci mnoho věcí. Ovšem vy sami si musíte ale rozmyslet, co všechno chcete doma mít a co už nepotřebujete. Stejně budete jednou muset něco vyhodit nebo někomu darovat či dát, protože zjistíte, že toho místa už tolik není a je třeba místo uvolnit. Už od nastěhování byste se ale měli snažit ušetřit co nejvíce místa na horší časy. Jak to udělat?

skříně

Ušetřit místo někomu může přijít poměrně jednoduché, ve skutečnosti to tak ale není, protože když se přestěhujeme, máme tendenci využít každé nové místo, které máme a nepřemýšlíme nad tím, že jednou to místo třeba budeme potřebovat mnohokrát víc. Místo se dá ušetřit i později, ale zpravidla to bývá náročnější než hned na začátku. Proto byste si měli uvědomit při stěhování, že je sice senzace, že máte plno nového místa, ale je třeba si ho ušetřit.

úložný prostor

Začít můžete tím, že si samozřejmě zařídíte dům tak, aby v něm bylo plno úložného prostoru a budete se snažit opravdu využít každou skulinku vašeho domu nebo bytu. Nejlepší na umožnění místa jsou vestavěné skříně. Jsou to skříně přes celou stěnu, které jsou zpravidla postaveny přímo vám na míru. Takové skříně bývají prostorné a můžete tak využít většinu místa právě v nich. Výhoda je taková, že si můžete koupit jak zavřené skříně, tak otevřené, do kterých si můžete pořídit případně nějaké hezké dekorace a opět využít pozitivně prostor, který vám váš dům nabízí. Další možnost, jak dosáhnout většího prostoru je třeba využít místo pod schody, využít místo na zahradě, postavit si tam garáž, kde si můžete například umístit regály či druhou lednici na zásoby. Možností je mnoho.