Efektivní výrobní nástroje

0 Comments


Zkrácení časů

Ve výrobě se snad při všech procesech celkem hraje o čas, protože u strojů jsou mnohdy lidé placení hodinovou mzdou, takže čím déle jim každá operace bude trvat, tím více peněz bude stát výsledný produkt. Našim cílem je tedy práci co nejvíce urychlit, aby se to pozitivně projevilo na zisku.

frézování kovu

Můžeme tedy sehnat nějaké lepší vybavení, vymyslet zlepšovák a tak dále, přičemž možností je celá řada. Třeba při takovém obrábění se dost času věnuje na ustavování a upínání obrobků, které musí zajistit správnou polohu a to, že se vlivem řezných sil nezmění. Samozřejmě výroba takového přípravku a jeho provoz něco stojí, takže je nutné provést podrobný přepočet, zda se nám vyplatí vzhledem k ušetřeným penězům na kus za kratší výrobní čas. Na kusové výrobě to by moc výhodné nemusí, ovšem taková série několik tisíc kusů je už zcela jiná záležitost. Samozřejmě některé zlepšováky nemusí být kompatibilní se všemi stroji ve firmě.

Nástroje

Stroje potřebují pro efektivní výrobu vhodné nástroje. Nejedná se pouze o obráběcí nástroje jako je třeba soustružnický nůž, protože zde máme celou řadu dalších jako je ohýbací, střižné a vstřikovací nástroje. Ty navrhnout a vyrobit není také úplně snadné, protože je potřeba optimalizace pro konkrétní případ a především materiál.

barevný polymer

Mnohdy existují pro daný nástroj normy, ovšem často je výhodné mít zkušenosti z praxe, aby se parametry přizpůsobili pro co největší efektivitu. Výrobu těchto nástrojů můžete s klidem svěřit HRO TECHNOLOGY, která navíc využívá moderní software, který se zejména u vstřikovacích forem hodí a dosáhneme díky němu o dost lepších výsledků. Programy to u nich rozhodně nekončí, protože s můžou postarat i o kompletní výrobu na moderních a přesných počítačové řízených strojích. Jak sami vidíte, tak se postarají o výrobu celého nástroje od A do Z, čímž Vám ulehčí práci.