Rekonstruujeme podkroví

0 Comments


Získali jste v dědickém řízení rodinný dům a rádi byste v něm přestavěli starou půdu na obytné podkroví? Podkrovní místnosti mají své osobité vzezření a kouzlo zejména díky šikmým stěnám, vystouplým krovům a střešním oknům, navíc stačí vyhlédnout z okna jen na malý okamžik a máte dokonalý přehled o tom, co se odehrává na silnici pod vámi anebo ještě dál, kam byste z přízemního okna nedohlédli. Součástí podkrovních prostor bývají i samonosná schodiště. Jestliže v domě není k dispozici výtah, je to jediný způsob, jak se do těchto místností dostat, a dlužno dodat, že jde o ten nejzdravější druh pohybu, který máte přímo na dosah ruky. Chodit po schodech byste měli častěji, a to nejlépe denně.

obytný prostor

Posilujte lýtka a stehna – většině z nás schází pohyb, zejména chůze v náročnějším terénu. Chodit po rovině zdaleka nestačí k tomu, abyste získali potřebnou kondici a svalový fond, potřebujete namáhat nohy do kopce a z kopce, a to schody umožňují. Velkou chybu dělají lidé, co v panelovém domě jezdí výtahem, přitom mají ten nejlepší posilovací nástroj na dosah ruky a navíc zdarma. Vyšlápnout si pět pater každý den alespoň jednou je dokonalou prevencí proti civilizačním onemocněním.

schodiště v domě

Vitální kapacita plic – automobilový průmysl se sice postaral o vyšší životní komfort, ale na úkor našeho zdraví. Projevuje se to i sníženou vitální kapacitou plic, a pokud jezdíte denně autem a sport vám nic neříká, urychlujete nevědomky proces stárnutí a degenerace organismu. Přitom by stačilo jen pár minut denně chůze po schodech. Procházejte se denně po schodišti, ať už je jakékoli (tedy samozřejmě musí být bezpečné), a změní to váš život k nepoznání.

Pevné zábradlí – až si necháte zhotovit schodiště od profesionálů, nezapomeňte na vhodné zábradlí, které vám bude spolehlivou oporou, a postará se i o to, aby po něm nešplhaly děti. Zábradlí ke schodišti patří tak, jako voda do sklenice.