Jaký čaj si dáte?

0 Comments


Podzimní počasí a samozřejmě i zima jsou období, kdy se mezi lidmi zvyšuje spotřeba čaje. Spousta milovníků čajů si je dopřává po celý rok, protože jdou udělat i jako ledová varianta, která je velice populární. Čaje se většinou ale pijí právě v zimě, protože jsou skvělá prevence proti nachlazení a také pomáhají s léčbou nejen nachlazení, ale i různých problémů. Například kopřivový čaj pomáhá čistit krev, a proto by si ho občas měli dopřát všichni.

kopřivové listy

Čajů je spousta druhů. Někdo miluje čistě ovocné čaje, které si můžete připravit doma přímo z čerstvého ovoce a například trošky zeleného čaje. Při přípravě jakéhokoliv čaje byste si měli dopřát kvalitní sypaný čaj, který je daleko lepší nejen chuťově, ale především kvalitou, než sáčkové čaje. Dokonce bylo prokázáno, že pyramidové čaje při zalití horkou vodou uvolňují karcinogenní látky a mikroplasty, což rozhodně pít nechcete.

Skvělou volbou jsou i bylinné čaje, které mohou být prevencí i lékem. Dají se koupit jako hotové směsi, které jsou přímo určené k užívání na nějaký problém. Pokud se v bylinkách příliš neorientujete, je určitě lepší požádat o pomoc zkušeného bylinkáře, který vám směs vyrobí na míru. Můžete si také koupit hotovou směs třeba u nás. U nás najdete nejen kvalitní bylinky a jejich směsi, ale i čaje, kávu a koření.

hrnek čaje

Proč si dopřát kvalitní čaj?
I když se vám to nemusí zdát, pití čaje má opravdu vliv na naše tělo i mysl. V některých kulturách je příprava a pití čaje rituál, o který my se tady dobrovolně ochuzujeme. Je to škoda, protože čaj by se měl pít v klidu. Má tak ještě lepší účinky na psychickou pohodu. Některé čaje nechutnají zrovna nejlépe, ale musíte si uvědomit že je pijete hlavně pro jejich účinek na vaše tělo. Dejte si čas od času kvalitní čaj a sledujte, že zatímco si ho vychutnáváte, je vám opravdu lépe.