Kvalitní pomůcky

0 Comments


Je jasné, že každý člověk vždycky by chtěl mít takovéto své pohodlí, protože pokud člověk nemá pohodlí, tak se potom také cítí velice nepříjemně a je to potom škoda. A tohle hlavně platí pro lidi, kteří třeba nejsou nějak postižení a své pohodlí si zaslouží. Opravdu si nedokáži představit fakt, že by byl třeba někdo na vozíčku a měl by opravdu křivý vozíček anebo velice nepohodlnou podložku. Muselo by to opravdu hodně tlačit. A pokud člověk sedí opravdu dlouho na jednom místě, a to místo je nepohodlné, tak také bohužel člověk může trpět různými otlačeninami anebo dokonce také dekubity. Víte, co to jsou dekubity? Dekubity jsou, pokud člověk dlouho sedí a nemá třeba žádné ergoterapeutické pomůcky, jako například kvalitní podsedák.

Švihadlo je dobrá pomůcka.

Tyto dekubity potom můžou také uhnívat, jsou velice bolestivé a mokvající a mají potom v konečném stádiu černou barvu a můžou samozřejmě potom nekrotizovat. A to potom samozřejmě také velice zapáchá. A pokud vás zajímá léčba těchto dekubitů, tak vám řeknu, že je to velice složité a je to běh na dlouhou trať. Proto jsem ráda, že existují ergoterapeutické pomůcky, jako například kvalitní podsedák anebo lidé, kteří třeba mají slabé ruce, tak také prodávají se takové kleštičky anebo nůžtičky, kterými právě lidé, kteří nemají dostatek síly v rukou, tak to mačkají a používají, aby se právě procvičili.

Posilovna mě moc baví.

Nebo existují také různá šlapací kolečka, kdy třeba lidé při sezení šlapou, jako kdyby jezdili na kole. Jsou to kvalitní ergoterapeutické pomůcky anebo také jsou různé podložky, kde právě ležíte. A tato ergoterapeutická pomůcka vás masíruje anebo prohřívá. Je toho opravdu hodně a na internetu uvidíte spoustu tipů a rad, jak užívat ergoterapeutické pomůcky anebo kde je seženete. My doma také máme ergoterapeutické pomůcky, a to tak no procvičování rukou a také masírování nohou o takové dřevěné válečky, což je velice příjemné a hodí se to také na ploché chodidlo.