Na ucpaný odpad raději zavolejte instalatéra

0 Comments


Když se lidé vrací domů z města, bývají unavení a očekávají, že si ve svém zázemí odpočinou. Ne vždy se to však daří uskutečnit podle našich představ. K regeneraci sil potřebujeme nejen zázemí, ale i potřebný klid, a ten se nedostává, jestliže se děti v pokoji perou, kočka shodila pokojovou rostlinu, zakopli jsme o kbelík s vodou, anebo jsme upustili na zem pytlík s moukou, a ta je teď všude.

toaletní papír

Toto vše jsou ale pouhé drobné karamboly, s nimiž si snadno poradíme, ale jestliže se zanese odpad na toaletě nebo u kuchyňského dřezu, může to mít horší dopad.

Ucpané odpadové potrubí se v mnoha domácnostech snaží lidé řešit svépomocí. Vyprošťují ze skříní gumové zvony, louh sodný a instalatérská péra a demontují kuchyňské dřezy a sifony u sprchových koutů a podrobují je čištění. Jenže ne vždy je to tak snadné a ne každý to zvládne. Jestliže vás manželka požádá o laskavost, abyste namísto poklidného posezení v obýváku, kdy už jste se silami v koncích, rozšroubovali dřez v kuchyni a vyčistili odpad dostupnými prostředky, může to vést až k rodinnému konfliktu.

moderní toaleta

Zápach – nenechte si pokazit den zápachem z toalety a rozebraného sifonu v kuchyni, zápach rozkládajícího se biologického odpadu je mnohdy natolik silný, že by lidově řečeno „porazil i slona“. Někteří lidé jsou velmi citliví na tyto jevy a mohou se i pozvracet. Máte-li podezření, že budete na tyto okolnosti reagovat negativně, raději přivolejte instalatéry pohotovost. Ti vyjíždí do terénu prakticky kdykoli, nemusíte u ucpaného záchodu vyčkávat do druhého dne, zavolejte instalatéra ihned a ten je do hodiny u vás.

Mazlavá hmota – na rozebraný sifon v kuchyni je i nevábný pohled, a kromě zápachu není rozhodně nic příjemného pozorovat šedou a černou mazlavou hmotu, která dokáže zašpinit vše kolem sebe. Obsahuje také miliony bakterií a ty mohou být příčinou zdravotních potíží.