Otravní potkani

0 Comments


Také se vám už doma někdy stalo, že jste tam měli nevítané hosty? A nyní nemyslím třeba, že k vám vlezl soused anebo třeba přišla nevítaná tchýně, ale myslím tím například pavouky nebo moly anebo dokonce také potkany. Likvidace potkanů je opravdu hodně náročné a je to velmi složité. Já si vzpomínám, když jsme ještě bydleli na chatě. My jsme tam vždycky bydleli celé dva měsíce, když byly školní prázdniny a řeknu vám, že jednoho dne přes zimu se nám v tom zabydleli potkani. Nevím, kolik jich bylo, ale takhle, co jsem viděla běhat okolo v kuchyni anebo v obýváku chaty anebo okolo chaty, tak jich mohlo být snad na desítky možná i sto potkanů.

Deratizér nás zbavil potkanů.

Zkoušeli jsme různé jedy a také speciální pastičky. Ale bohužel se nikdy nic nepodařilo. Bylo to hrozné. Řeknu vám, že jsem se jich tak štítila, že jsem byla stále jenom na vysoké posteli a bála jsem se, že i tam mě pokoušou. Proto jsme raději zavolali odborníka, který likviduje potkany. Zkuste se podívat na webové stránky dezimex,cz, kde je deratizace, tam vás zbaví potkanů. Když potom přijel pán, aby se na všechno podíval, tak všechno zkontroloval a podíval se, aby potom věděl, co má dělat. Pak do všech děr, které našel na zahradě, tak tam vložil nějaké kostičky, prý to byl jed.

Někdo má potkany jako mazlíčky.

A máme potom zabránit tomu, aby tam nešel pes anebo kočka. Naštěstí my žádná zvířata nemáme, ale báli jsme se, aby tam třeba nešly sousedovy kočky, takže nám na to pan deratizér dal ještě takové ohrádky, aby se tam nedostala kočka. Byli jsme rádi. A po třech týdnech přišel pan deratizér znova a dal tam opět takové kostičky s jedem. Musím uznat, že jsem byla překvapená, protože asi do měsíce a půl už jsem asi neviděla žádného potkana. Nevím, jestli tam byli někde mladí potkani, ale musím říct, že opravdu celé dva měsíce tam potkani byli, ale po těch dvou měsících už tam nebyl ani jeden. Doufám, že jsme se jich zbavili už nadobro. Stejně nevím, odkud se tam ti potkani vzali, celých pět let, co máme chatu, tak tam nebyl ani jeden potkan a v poslední době jich je tolik. Jsem ráda, že existuje deratizér a likvidátor potkanů.