Šatovky na šaty

0 Comments


Já jsem už kolikrát slyšela, že mnoho lidí v poslední době chce začít šít nebo vyšívat anebo dokonce také plést. Ale abych se přiznala, tak na jednu stranu já se ani nedivím. Když to tak vezmu, tak ono vlastně se stále všechno zdražuje. Všechno je opravdu hodně drahé. Navíc ta inflace tomu nepřidává. A také hlavně to, že podle mého názoru se snad platy všech zaměstnanců snižují. Samozřejmě, že tohle je jenom jako vtip, ale když to tak vezmu v poměru k té inflaci, tak to kolikrát mi přijde, že mi výplata chodí stále čím dál tím méně. A to nepočítám, že na mojí brigádě, když jsem pracovala v jednom obchodě a vykládala zboží, tak jsem také přišla o všechny bonusy.

Modrá látka na zástěru.

A absolutně nechápu, proč jsem šla pracovat do obchodu kvůli brigádě, abych si vydělala peníze, když stejně se mi to nevyplatilo. Raději jsem odešla a šla jsem pracovat do galanterie. Tam mě to opravdu hodně bavilo. Ani jsem nevěděla, že mě to bavit bude, protože nikdy jsem v podobném zaměstnání nepracovala a vlastně jsem potom ani nikdy netoužila. Jenomže látky mě potom opravdu dostaly, moc mě to bavilo. Řekla jsem si, že vlastně já mohu pracovat tam, kde mě to baví, protože když pracujete tam, kde vás to baví, tak potom logicky se vždycky těšíte. A líbily se mi tam všechny různé materiály. Samozřejmě, že když jsem tam začínala, tak jsem také měla problémy s materiály.

Bílá látka na šaty.

Nedokázala jsem poznat, co jsou to například šatovky nebo manšestr. Anebo nerozeznala jsem obyčejnou vlnu od té pravé vlny. Nepoznala jsem, jestli je to vlna umělá nebo pravá. Potom jsem také vůbec neznala šatovky. Jsou to opravdu kvalitní látky, ze kterých právě děláte zmíněné šaty anebo dokonce zástěry. Je to takové polystyrenové vlákno, které je velice kvalitní a má dlouhou výdrž. Navíc je to velmi příjemný materiál, takže se nemusíte bát, že by vám to třeba způsobilo o statickou elektřinu. Nemám ráda právě takové materiály, které když nějak projedete rukou, sáhnete na ně, tak potom z toho létají takové jiskry a elektrizuje to. Takové nemám ráda a raději si pořídím vlnu anebo šatovky.