Vyklízení nemovitosti v rekreační lokalitě

0 Comments


Vyklízení bytů v Praze 10 v bytových domech je běžnou pracovní činností vyklízecích firem, které tímto způsobem například likvidují pozůstalosti nebo nepotřebné předměty po bývalých nájemnících. Vyklízení se však může týkat i rekreačních chat. Kupříkladu v situaci, kdy zakoupíte starší chatu určenou k rekonstrukci, v níž se nachází původní vybavení. Jestliže bylo předmětem dohody při prodeji chaty přenechání objektu v původním stavu, pak tu můžete počítat doslova s čímkoli.

křeslo v pokoji

Plísně a hniloba – zejména špatně větrané domy, což bývá právě případ chatových oblastí u lesa, s vyšší vlhkostí vzduchu, jsou ideální živnou půdou pro rozvoj plísní a hniloby. Můžete se s nimi setkat pod kobercem, linoleem, za nábytkem, pod chladničkou, na stěnách ve spíži, u kuchyňské linky nebo ve vstupní chodbě. Pokud si s těmito nebezpečnými patogeny příliš nerozumíte, svěřte vyklizení chaty raději profesionálům.

starožitný nábytek

Hlodavci a hmyz – v chatách se také tu a tam můžete setkat s živými či mrtvými exempláři různých druhů hmyzu, hlodavců či ptáků. Mohou vás tu překvapit uhynulá zvířata v místech, kde to nejméně očekáváte, například ve sklepích a skladových prostorách. Toto není nic příjemného a při každém podezření buďte opatrní a pracujte v ochranných prostředcích. Profesionálové jsou s tím také obeznámeni.

Zářivky – může se stát, že vás ve sklepě překvapí obnažená zářivková trubice, jen tak volně položená na zemi nebo opřená o zeď. Jakmile zářivka praskne, kontaminuje rtutí své okolí včetně vás. Dávejte si na tyto situace pozor, vyklízecí firmy to také ví a pracují proto v ochranném oděvu.

Jedovaté a hořlavé chemikálie, hnojiva – to vše opět komplikuje situaci s vyklízením objektů a amatéři by se v takovém případě do něčeho takového neměli vůbec pouštět. Je to velmi riskantní a profesionální firmy si toto nebezpečí taktéž uvědomují.