Jak mít vždy dost peněz?

0 Comments


Otázka peněz je pro každého z nás lidí zásadní. Všichni je potřebujeme a všichni bychom jich měli mít dost, abychom za ně mohli vést normální život. Což bez peněz jednoduše nejde. Skutečnost je ale taková, že v mnoha případech děláme všechno, co se jenom dělat dá, a přesto jsme na tom finančně nevalně, ne-li dokonce zoufale. Někdy také nemáme peněz dost a někdy jich máme i vysloveně málo.

Co ale obnáší takový nedostatek peněz? Přece skutečnost, že si bez nich nemůžeme koupit to, co potřebujeme. A pak nám to schází, a to někdy i citelně. Natolik, že nás to nutí zamýšlet se nad tím, kde by se ještě nějaké ty další peníze daly sehnat.

polské peníze

A k čemu se dobereme, pokud takto uvažujeme o dalším možném zdroji peněz? Nejspíše k tomu, že bychom si je mohli od někoho půjčit. Co také dělat jiného, pokud jsme si jich zrovna dost nevydělali, že? Nikdo nám peníze jen tak pro nic a za nic nedaruje, a tak je dobré, když nám je aspoň půjčí. Tedy pokud nám je půjčí. Protože je tu skutečnost, že se někdy nedočkáme ani půjčky. A to ne proto, že by nám neměl kdo půjčit, ale proto, že půjčky jsou tu proto, aby se také vracely, a každý, kdo peníze půjčuje, chce naději, že je zpátky dostane. A je na tom o půjčku žádajícím, aby přesvědčil o tom, že všechno vrátí tak, jak má.

počítání peněz

Takové přesvědčování vypadá u různých půjček různě. Někde se třeba nahlíží do registrů dlužníků, někde se posuzuje schopnost splácet z příjmů, které žadatel má a dokáže písemně doložit. A protože v těchto ohledech nedokáže uspět každý, je tu i hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti, u které se namísto toho ručí nemovitostí. A je jenom na každém z nás, aby si v případě potřeby půjčky vybral to, co mu nejlépe vyhovuje. Co získá a s čím se pak také dokáže dost výhodně vypořádat.

A tím nejlépe vyhovujícím bývají nebankovní hypotéky. Protože tam dá člověk do zástavy nemovitost a hned má své jisté.